single product img

IndywidualneDopasowanie

7 Aktywnych Stref

Moduł Komfortu

System swobodnej wentylacji

kolor suwakaczarny

kolor bocznej tkaninybiały

AIR FIT

Śpij lepiej | Trenuj efektywniej | Regeneruj szybciej
PERSONALIZACJAzamknij

Zagwarantuj sobie spokojny sen, który przygotuje Cię do aktywnego dnia.

Air Fit to materac dla ludzi aktywnych - niezależnie od wieku, płci, wzrostu czy wagi. Dla wszystkich, którzy potrzebują dobrego wypoczynku w nocy, by rano sprostać nowym wyzwaniom.

Dla tych, którzy chcą brać z życia jeszcze więcej.

wybierz rozmiar:
wybierz kolor suwaka:
wybierz kolor bocznej tkaniny:
ikona sklep DO SKLEPU ikona personalizuj PERSONALIZUJ

wysyłka Gratis10 lat Gwarancji

box img
box img
box img

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

INDYWIDUALNE DOPASOWANIE

Lectus dostosowuje się do Twoim potrzeb. Zanim zrobimy

Twój materac, chcemy Cię najpierw bliżej poznać. Masz pewność,

że stworzymy dla Ciebie materac indywidualnie dopasowany.

Co należy zrobić, aby poczuć się komfortowo we własnym łóżku?

Odpowiedź na to pytanie przynosi kompletny program INDIVIDUAL firmy LECTUS.

 1. Konieczność indywidualnego dopasowania Przede wszystkim musimy sobie uzmysłowić, że podobnie jak nie ma ludzi o takich samych twarzach, nie ma także identycznej budowie ciała. Nie możemy więc oczekiwać, aby masowo produkowane materace nadawały się do każdego – wprost przeciwnie: musimy pomyśleć o indywidualnym dopasowaniu materaca do naszego ciała a także stylu życia. Bo każdy jest inny! LECTUS ujmuje to w sloganie reklamowym: „Ty, ja, oni – wszyscy potrzebujemy indywidualnego dopasowania materaca”.
 2. Każdy jest wyjątkowy. Tak naprawdę różnimy się wszystkim: wyglądem, budową ciała, wzorstem, wagą, gustem, sylem życia itp. Dlatego ważne jest aby zrozumieć, że materac na którym spędzimy ⅓ najbliższych paru lat musi być także wyjątkowy. Lectus Individual zakłada pełne dopasowanie materaca do Ciebie, poprzez całkowite odwrócenie procesu standardowej produkcji.
 3. Zasady dopasowania materaca Lectus Individual Najpierw musimy Cię poznać, dopiero później zajmniemy się produkcją materaca idealnie dopasowanego co Ciebie. Do dyspozycji oddajemy Ci naszych system opracowany we współpracy z lekarzem ortopedą. Po przeprowadzonej kosultacji online lub ankiecie u naszego resellera jej wyniki trafiają do zespołu analityków, którzy dobiorą odpowiednią budowę, twardości i połorzenie poszczególnych stref materaca. Masz pewność, że Ty i Twój materac jesteście w dobrych rękach.
 4. Proces produkcji Żyjemy w świecie, w którym większość prac wykonują maszyny, jednak w Lectus przeważająca część czynności jest wykonywana przez ludzi, a to dlatego, że są dziedziny w których żadna maszyna nie dorówna człowiekowi. Cały proces produkcji odbywa się w Polsce. Materac zostanie wyprodukowany tylko z Polskich i Niemieckich materiałów. Nasz produkt finalny jest nieporównywalny pod względem jakości i komfortu z materacami z Chin.
MNIEJ
Ikona Indywidualne Dopasowanie WIĘCEJ

7 AKTYWNYCH STREF

Najprostszy sposób na prawidłowe ułożenie kręgosłupa,

niezależnie od pozycji spania. Świadomość tego pozwala

na spokojny sen i pełną regenerację organizmu.

Ikona 7 Aktywnych stref

Wszystkie fazy snu (łącznie 5), są ważne dla optymalnego wypoczynku w czasie nocy i wydajności następnego dnia. Braki snu są bardzo krytyczne, a szczególnie brak głębokiej fazy (etapy 3 i 4). Jest to czas, gdy hormony wzrostu są uwalniane do krwi, aby pomóc w fizjologicznej i psychologicznej naprawie i regeneracji komórek. Po raz kolejny dzięki technologii 7-miu Aktywnych Stref, AIR FIT w wyniku optymalnego rozkładu ciśnienia, przepływu i brak przerw snu zapewni Ci uwalnianie i maksymalne wchłanianie swoich hormonów wzrostu. Produktem końcowym jest głęboki, regenerujący sen bez zakłóceń dla Ciebie i Twojego partnera. Ma on istotny wpływ na:

 • optymalny metabolizm organizmu - szybsza przemiana materii i spalanie tłuszczu,
 • atrakcyjny wygląd - wstajemy wypoczęci i pełni energii,a tym samym wyglądamy atrakcjniej,
 • poprawę jakości życia,
 • efektywniejszą realizację celów i planów, zarówno tych małych, codziennych jak i tych wielkich.
MNIEJ
WIĘCEJ
Img cat desc
Img cat desc

MODUŁ KOMFORTU

Maksymalnie zwiększa odczuwalne uczucie komfortu i pełnego odprężenia

ciała poprzez aktywną redukcję napięć mięśniowych.

Pozwala to poczuć wyraźną różnicę niemal natychmiast.

Wielu specjalistów w branży uważaja, że "komfort" jest to subiektywne słowo, i po prostu używa się go tylko w celu uzyskania zakupu od potencjalnego klienta. Jednak my wiemy, że komfort jest celem nauki. Nasze doświadczenie ze współpracy z opieką zdrowotną i medycznymi urządzeniami pokazuje, że komfort jest kombinacja 5 kluczowych czynników środowiskowych i fizjologicznych:

 1. Optymalnej temperatura i regulacji wilgoci.
 2. Prawidłowej postawy i skrzywienia kręgosłupa.
 3. Równego wsparcia w ramach każdej części ciała, która jest w kontakcie z materacem.
 4. Aktywnej redukcji napięć mięśniowych poprzez prawidłowe podparcie ciała w możliwe jak największej ilości punktów styku z podłożem. Daje to możliwość odciążenia mięśni systemów szkieletowych, pomaga zmaksymalizować wydajność układu krążenia i zapobiega śmierci komórek od nadmiaru ciśnienia.
 5. Braku stymulacji i zakłóceń zewnętrznych.
Jeśli popatrzymy na opinie naszych klientów i rekomendacje fizjoterapeutów, dietetyków, trenerów fitness i ludzi sportu można mieć pewność, że połączyliśmy wszystkie pięć kluczowych elementów, które dają najlepszy, najbardziej komfortowy sen kiedykolwiek. Bierzemy naukę o komfort bardzo poważnie. W ramach czynników środowiskowych i fizjologicznych trzeba także stworzyć jak najlepsze otoczenie do spania, nie tylko kupując materac AIR FIT. MNIEJ
Ikona Moduł komfortu WIĘCEJ

SYSTEM SWOBODNEJ WENTYLACJI

Zapomnij o przegrzaniu i nadmiernej potliwości. AIR FIT posiada

aktywne kanały powietrzne we wszystkich płaszczyznach. Dzięki temu

temperatura spania jest najbardziej optymalna i wstajesz wypoczęty.

Regulacja temperatury

Wysoka temperatura jest wpólnym winowajcą niewygodnego spania i zaburzeń snu. Osiągnięcie optymalnej regulacji temperatury ciała (znanej jako normotermia) 37,0 ° C (98,6 ° F) pomoże upewnić się noce są mniej zakłócone i leczyć skuteczniej. 3 wymiarowe kanały powietrzne AIR FIT współdziałają z oddychającym pokrowcem Silver Quattro w celu optymalnego odprowadzania nadmiernego ciepła na zawenątrz, pomagając zachować przyjemną temperaturę w nocy. Kontrola nawodnienia i zmniejszone pocenie się Redukcja tylko 5% nawodnienia organizmu okazuje się mieć znaczący negatywny wpływ na wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Silver Quattro składa się z włókien naturalnej wiskozy która przechwytuje opary wilgoci z ciała i uwalnia do atmosfery. Ma takie same właściwości konstrukcyjne, jak te znajdujące się w nowoczesnej odzieży sportowej. To ciągłe proces pomaga zapobiegać przegraniu i dalszym poceniu się.

MNIEJ
Ikona System sowbodnej wentylacji WIĘCEJ

Proces produkcji

Żyjemy w świecie, w którym większość prac wykonują maszyny, jednak w Lectus

przeważająca część czynności jest wykonywana przez ludzi, a to dlatego, że są

dziedziny w których żadna maszyna nie dorówna człowiekowi. Cały proces produkcji

odbywa się w Polsce. Materac zostanie wyprodukowany tylko z Polskich

i Niemieckich materiałów.

Nasz produkt finalny jest nieporównywalny pod względem

jakości i komfortu z materacami z Chin.

POMYŚLELIŚMY (PRAWIE) O WSZYSTKIM

SZCZEGÓŁY I SPECYFIKACJA
materac
materac

W skład zestawu wchodzi:

 • Rdzeń materaca AIR FIT.
 • Pokrowiec z siatki poślizgowej.
 • Pokrowiec SILVER QUATTRO
 • (tkanina SILVER, membrana wentylująca 3D, 2 x zamek błyskawiczny).

Materiały

Rdzeń AIR FIT:

Pianka Wysokoelastyczna HR ( High Resilience Foam), Kaltschaum. Dzięki bogatej ofercie rodzai tych pianek jesteśmy w stanie bardzo dokładnie dopasować odpowiednie parametry techniczne takie jak twardość, odbojność i elastyczność - indywidualnie pod Klienta. Dla każdej strefy AIR FIT mamy możliwość zastosowania pianki o różnych parametrach. Przykładowe gęstości: HR 35kg/m3, 40kg/m3, 44kg/m3.

Pianka Termoelastyczna (Visco Mermory Foam) - końcowy, finalny produkt rozwoju inżynierii pian. Gęstość VISCO 50kg/m3/18 i 44kg/m3/1.

Wymiary:

 • Grubość materaca (rdzeń + pokrowiec): 21 cm.
 • Długość i szerokość: w zależności od wyboru wymiaru
 • Na zamówienie wykonujemy również materace w niestandardowych wymiarach.

  Pokrowiec MEDICOTT:

  • Tkanina MEDICOTT (import z Niemiec) pikowana na owacie 250g/m2 i wigofilu
   (dolna część pokrowca).
  • Skład tkaniny: (bawełna (75%), poliester (25%).
  • Membrana wentylująca 3D.
  • 2 zamki błyskawiczne.
  • Włóknina poślizgowa (pokrowiec wewnętrzny) która jest ,,łącznikiem” między rdzeniem materaca a pokrowcem - wspomaga wentylację oraz doskonale przenosi wszystkie napięcia w obie strony, jest niezbędnym elementem systemu.
product img
Kup przez internet
Kup przez internet

Zakupiony produkt zostanie wysłany

kurierem, na wskazany adres

Dostawa jest bezpłatna.

KUP TERAZ
Kup przez internet
Gwarancja jakości

Na nasze materace udzielamy gwarancji

do 10 lat.

WIĘCEJ ...
Kup przez internet
Zadzwoń do nas

Oferujemy Pomoc Telefoniczną

od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18.

W razie pytań prosimy o kontakt z naszym

Działem Obsługi Klienta:

+48 734 156 991

Martyna Kostka. Lectus health & beauty

Realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Rozwój firmy LECTUS w oparciu o nowoczesne technologie informatyczne typu B2B, B2E i B2C.

Głównym celem projektu jest zakup i wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego typu B2B, B2E i B2C, który pozwoli przyspieszyć i zautomatyzować najważniejsze procesy biznesowe realizowane w firmie: marketing i sprzedaż, produkcję i gospodarkę materiałową, prawo, księgowość i finanse oraz zasoby ludzkie. Realizacja tych zadań doskonale wpisuje się w cel tematyczny poddziałania 02.01.02 RPO WO Wsparcie TiK w przedsiębiorstwach: wzmacnianie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Wdrożenie tych rozwiązań pozwoli zaspokoić potrzeby Wnioskodawcy w zakresie podniesienia jakość obsługi klienta, kontrahentów i codzienną pracę wszystkich użytkowników korzystających z systemu.

Wartość projektu: 698 763,00
Dofinansowanie projektu z UE: 340 291,90